Geoblog.pl    alatomek    Podróże    Portugalia, Maroko    Komu dżinu, komu dymu?
2007

Komu dżinu, komu dymu?

Maroko
Maroko, Chefchaouene

Naszym porannym celem, jeszcze przed wyjazdem do Szefszawanu, miała być znana garbarnia Chouwara, jednak gdy przybyliśmy w jej pobliże, nasze, wcześniej wydawać by się mogło znikome, poczucie estetyki oraz wrażliwość na zapachy wzięły górę nad chęcią poznania. Odór dochodzący z niedaleka zniechęcił nas do tego stopnia, że szybko skierowaliśmy swoje kroki do naszego pojazdu.
I w drogÄ™.
Drogę beznadziejną, mieszczącą co najwyżej półtora samochodu, co przy wymijaniu pędzących z naprzeciwka Mercedesów poważnie stymulowało gruczoły potowe kierowcy.

Chefchaouen jest pięknie położonym miastem na zachodnim krańcu pasma górskiego Rif słynącego z obfitej produkcji marihuany i haszyszu. Na chybił trafił znajdujemy hotel, jak się okazuje najtańszy w ciągu ostatnich trzech tygodni. Cały dzień poświęcamy na wędrówkę po medynie miasta. Nie ma się co dziwić, jest ona najbardziej przyjazna ze wszystkich miast jakie do tej pory odwiedziliśmy. Błękitno-biały kolor zabudowy oraz niezliczona ilość latarni sprawiają wrażenie przystępności i bezpieczeństwa.
O ile poprzednie medyny pełne były ciemnych, niepewnych zakamarków, o tyle stara arabska dzielnica Szefszawanu wydaje się aż zapraszać turystów, z czego ci bez obaw korzystają. Widać wiele zakochanych par, to spacerujących, to przesiadujących w licznych knajpkach w stylu europejskim.
Różnorodność sprzedawanych w medynie towarów, abstrahując od proponowanej co chwilę trawy, jest ogromna a ceny nie są wygórowane, warto więc wykorzystać jedną z ostatnich okazji na zakup marokańskich gadżetów... (t)

Zasoby: 176 wpisów176 6 komentarzy6 1454 zdjęcia1454 1 plik multimedialny1

05.08.2013 - 18.08.2013